Nu credeam ca am sa deschid un asemnea topic dar domnul noru212 a intrecut orice limita si urma de respect care putea sa existe intre acesti oameni si aceasta comunitate. Pe scurt, va prezint situatia: acum 2 luni am pus la vanzare 2 cutii de N64 pe olx, ambele nu erau complete, si ambele la 20 de lei. Domnul noru212 m-a cautat si mi-a zis ca el le vrea. Am zis ok. Dupa 1 sau 2 zile am revenit si i-am spus ca din pacate nu mai pot sa le trimit deoarece un amic, de aici din Cluj, vrea sa cumpere mai multe lucruri de la mine, printre care si cele 2 cutii. Explincand situatia si apeland la common sense, i-am zis domnului noru212 ca din pacate nu mai e valabila oferta. Mi-a raspuns cu "mda". Ok, nu am zis nimic.

Acum 2 zile am pus un Gamecube la vanzare tot pe olx iar discutia a descurs in felul urmator:
"Buna seara,
Consola nintendo gamecube resident evil mai este valabila?

Buna, este rezervat.

Atunci scoateti anunturile naiba de pe olx....... ati mai facut o data asa si cu cutiile de nintendo 64..

Dude care ii problema ta? Azi dimineata m-a sunat omu ca le vrea. Am zis rezervat nu vandut deci inca nu e sigur. Deci nu vorbi cu mine cu scoateti naiba ca nu ne stim si nu iti permiti. Nu ma mai cauta si gata.

Dureaza 2 secunde sa dai dezactiveaza la anunt. Daca nu se vinde, se reactiveaza. Si imi permit sa vorbesc asa de cand ai avut cutiile alea de n64, ai zis ca mi le trimiti, ti-am dat adresa si tot iar dupa ti s-au trezit "prietenii" ca le vor ei. Daca nu esti vanzator serios atunci la revedere.

Atunci nu incerca sa colaborezi cu mine si punct. Fara astfel de vocabular.

Nu-ti face griji. Ai block oricum de la mine. N-am nevoie de vanzatori neseriosi si lipsiti de cel mai elementar respect pentru cumparator. Bafta."

Apoi am intrat pe olx si am gasit acest mesaj:
"noru121
Retrag intrebarea.
Spanzurati-va in loc!"

Sunt in acest bunsiness de 8 ani, am zeci de calificative toate 100% pe console, computer si okazii, nu am un -1 si nimeni nu mi-a vorbit in acest fel pana acum.
Stiu ca domnu noru212este un personaj cunoscut si respectat pe acest forum dar va las pe voi sa trageti concluziile