Quote Originally Posted by InCePaToRuL View Post
Salut Robert,

Uite am vb cu cei de la xbox si legal un avem voie. Ip-ul trebuie sa fie din aceeasi tara dar i-am facut o poveste frumoasa si mi-a zis mai pe sub mustata ca nu te blocheaza!

Dar! Am citit pe net ca totusi exista ceva probleme cand downloadezi jocurile free. Multe din ele se opresc la 60%-70%. Ai patit vreodata asa ceva?

Merci de info
Doar cand downloadezi pe Xbox 360 jocuri free de la Games with Gold care sunt blocate pe regiuni. Doar atat! Sunt la al 5-lea Xbox din 2008 si deja am inceput sa prind ce si cum . Si am avut discutii garla la suport.xbox.com, inclusiv plati returnate, console banate, etc...

Xbox One este o consola region free, deci nu te vor bloca la instalarea jocurilor pe IP de Romania chiar daca ele sunt blocate pe regiuni (ma refer in continuare la jocurile de X360 care sunt backward compatible). Dar vei avea probleme cu achizitia lor, de aceea uneori merge sa le dai Purchase doar pe PC pe Xbox.com cum VPN. Apoi le vei regasi pe consola la Ready to Install.

EULA sau cum ii spun ei la treaba cu conditiile e facuta sa cuprinda orice problema ar avea, deci acolo ei spun ca nu recomanda sa ai IP de Romania si cont de US....bla, bla, bla....orice chestie ilegala poate fi taxata...bla, bla, bla... Pe scurt: nimeni nu citeste EULA.

Nu mai citi pe net ca vei da de parerile unora care nu au habar cu ce se mananca consolele!