parerea mea e ca o sa faca un cluster f@k al mitologiilor. GoW 3 s-a termintat cu imagineaa in care nu mai apare Kratos mort ci doar o pata de sange. de acolo presupun ca o sa zica ceva de genul ca nu stiu ce zeitati mai exista in lume si acele zeitati ( nordice ) l-au salvat pe Kratos ca aveau acasa niste probleme si au vazut cat de eficient e Kratos. putin brain washing si nu isi mai aduce aminte de nimic in legatura cu Olimpand so on. nu cred ca acel copil sa fie fiul lui Kratos, din filmulet am dedus ca e destul de interesat cum a fost crescut acel copil de mama sa, ce l-a invatat si ce nu si astfel daca ar fi fost copilul sau unde era el in timp ce copilul era crescut de mama sa.

jocul pare interesant si ma bucur ca o sa ma joc un alt GoW. nu ma deranjeaza ca e tot cu Kratos, brand recognition. stilul over the sholder e ok si grafic mi se pare de 10. ne asteapta o alta trilogie dar la cum zic ei ca e o reinterpretare asa o sa avem mai multe trilogii in toate mitologiile so HAPPY DAYS!!!