Quote Originally Posted by MonkY View Post
Nu cred ca s-a inteles enuntul problemei, asa ca revin:

1. Se vrea un player care sa nu aiba nevoie nici de un alt PC, nici de un router, Smart TV sau alte alea - va fi legat de un TV clasic FullHD care nu are niciun fel de media player (bine ca are HDMI).
2. Se vrea ceva simplu de folosit... pe care pana si un copil de 6 ani sa-l inteleaga (neaparat telecomanda).
3. Trebuie sa accepte HDD-ul de 3.5" (pe care omul are desene animate, filmari de la nunti, botezuri si alte alea). Ce stick-uri de 16/32, cand acolo e un HDD aproape plin de 4TB?!?

tudyniuz: din pacate Xbox-ul nu tine 1080p, ar fi si cam mare...

razvanrazy: nu este suficient

memol: nu stiu cum este Chromecast-ul 2, dar 1 zace la mine in sertar, mi se pare o aberatie (cred ca nici macar 1080i nu poate, asa cum Xbox-ul de acum 15 ani putea). In plus are nevoie de un alt device pt. streaming, ceea ce-l face useless in cazul de fata.

De astea stie cineva ceva Produse Dune HD - Modele si specificatii tehnice - HDI ?

Popcorn Hour la noi e mult prea scump... Western Digital-urile vad ca nu mai sunt pe piata... Hmm, pana la urma cred ca ma voi axa pe ceva de genul acesta (ori ii atasez via USB, ori sper sa gasesc o varianta cu HDD intern): WeTek CORE - Media Player Ultra HD 4K (Dual OS - Android / KODI XBMC, Wi-FI, Bluetooth). Cam scump la banii astia, dar macar e cu Kodi (ex-XBMC)...
Crede-ma Himedia Q10Pro este exact ceea ce cauti! +suport f din partea producatorilor si altor baieti de la noi.


Sent from my SM-N9005 using Tapatalk