Ma referam strict la partea cu SMS-ul. Oricum si in articolul asta e specificat ca " This (from what we’ve been told) will not be largely publicised but will be an additional option under the Security section of your account on PS4 or PC."

Ar fi de *** sa faca optiunea asta ceva mandatory. Altminteri observ ca zvonul a plecat de pe reddit, de la un user care pretindea ca e angajat sony. Contul respectivului pe reddit a fost sters.

In alta ordine de idei, poate ar trebui sa se gandeasca astia de la Sony sa adreseze porcaria din OS-ul PS4 care iti spune ca nu ai spatiu de descarcare atunci cand pe hdd sunt 40 de gb liberi si tu incerci sa descarci un patch de 4 gb.

BONUS INFO: pentru ca respectivul ala a zis ca se va lansa in australia si noua zeelanda m-am dus frumos pe pagina psn de acolo. Iaca ca era adevarat. Mai jos sunt detaliate conditiile. Din fericire acest 2 step verification ramane o optiune, ceea ce ma bucura pe mine ca detinator de accounts atat pe US cat si pe UK, de unde de altfel am majoritatea jocurilor. Mi se parea normal sa ofere si optunea cu applicatia de mobil sau cu mailul cum fac atatia altii printre care Microsoft sau Yahoo.

Anyway, enjoy:

https://www.playstation.com/en-au/ge...-verification/

You do not need to sign-in with 2SV if:

2SV is switched off.