3 ore am jucat si imi place. E un mix intre BF4 si Hardline insa este foarte bine facut. Grafica este foarte buna pentru PS4, la frame-uri mai sacadeaza, insa nu am intampinat erori de la server sau de conexiuni pana acum. Ce am observat, cred ca e de la mine totusi, sunetul se distorsioneaza de multe ori, nu stiu care e cauza.

Avem destule arme in beta si toate au avantajele si dezavantajele lor. Eu am inceput sa joc cu medic, m-am obisnuit si-mi place. Un lucru e sigur, mai ales la Semi Auto rifles sau DMR-uri, nu prea iti permiti sa ratezi sau sa tragi aiurea pentru ca ai putine gloante m-am cam straduit cu acuratetea armelor, foarte proasta la majoritatea armelor, mai ales la distanta intervine bullet drag/drop. Iar cand vine furtuna de nisip, nu numai ca nu prea vezi nimic, dar devine si mai greu de tras cu arma.
Ce am mai observat e ca pe fiecare clasa faci level. Pe medic am 1 momentan, insa nu stiu in ce consta progresia. Pe parcurs ce cresti in level iti poti cumpara arme noi cu niste credite primite de fiecare data cand faci level.
Per total este foarte fun daca ai si prieteni cu care sa joci si sunt convins ca DICE nu va dezamagi cu Battlefield-ul asta.