Eu sper ca este touch screen, dar sincer nu am vazut nici macar o secunda din trailer care sa sustina lucrul acesta. Ma indoiesc ca ar face Nintendo o asemenea mare greseala... ar insemna ca aproape niciun joc de 3DS si majoritatea celor de Wii U nu ar functiona asa cum au fost gandite initial (cu touch in mind).

La fel, nu stim daca docking station-ul are cumva extra processing power (Nintendo are un patent pe treaba asta, cu addon processing unit), nu stim daca va fi backward compatible cu ceva anume (as tinde sa cred mai repede cu 3DS care a mers tot pe ARM, pe cand Wii U a mers pe Power)... nu stim foarte multe lucruri.

Sper ca nu stim atat de multe pt. ca vrea Nintendo sa fie un secret... si nu pentru ca de fapt nu au finalizat toate cele. Totusi pana in Martie mai e ceva de asteptat.

Mai grav e ca nici mare parte din developeri nu prea stiau mai nimic pana ieri... tocmai in ideea de a tine cat mai bine secretul. Cateodata pare a fi un lucru bun, dar sper ca in final sa nu duca iar la situatia de la Wii U, in care developerii au zis "enough is enough"...