Pfoai... gata, au prezentat baietii de la Going Gear noutatile de la Olight pe 2017 si apare si X9 Marauder. Jeez, that thing is HUGE! Si da, are ventilator activ (pe care il poti schimba foarte usor). Deci asa au rezolvat ei problema supra-incalzirii si asa se elucideaza misterul prin care reusesc sa tina 25.000 de lumeni up and running pt. 5 minute. Good job Olight!

Imi place ca au luat X7 Marauder si l-au imbunatatit prin noul X7R Marauder (bestial lacasul de charge) si dus de la 9.000 de lumeni la 12.000 de lumeni, dar din pacate nu prea sunt fan al design-ului (cu spatiu pentru degete).

La fel, sunt super happy ca in sfarsit vor continua seria Warrior si vom avea Olight M1R Warrior, M2R, M3R... the full team! Am un feeling ca vor avea chiar mai mare succes decat cu S1, S2, S3, Baton series, etc... Am vazut pe-acolo si un nou headlamp Olight H1R Nova (600 de lumeni), care nu e rau deloc (sunt curios daca are drop sau e constant la 600).

Ah, si in final ma bucur sa vad ca au scos un railgun flashlight + laser. Genial gandit, inclusiv prin modul in care poti folosi separat lanterna, separat laserul sau impreuna. Cum spuneam, mi se pare genial sa poti sa ai strobe-light in timp ce laser-ul e always on. Oamenii astia chiar isi gandesc produsele! De-abia astept!

Ce a lipsit din prezentare... nimic nou legat de seria R50. Stiu ca de-abia au lansat R50 Pro-ul... dar speram si eu la inca o minune.