A fost explicata (nu aici) treaba asta cu netul ma bun sau mai prost. Nu stiu eu sa explic foarte bine, dar problema sta in felul asta: cand doi oameni joaca FIFA online si unul are netul mai bun iar altul mai prost, ca sa nu existe handicap pentru ala cu netul mai prost, serverul ii aduce pe amandoi la un punct comun astfel ca informatiile sa ajunga cam in acelasi timp la fiecare. Cel care are netul mai bun e posibil sa simta o oarecare stanjenire, definita (cred) prin delay. De aceea li se "pare" unora ca au lag sau ca jocul executa comenzile cu cateva milisecunde mai tarziu

Eu mi-am dat FIFA pe alte jocuri, exceptand faza cu delayul, sunt foarte multe glitchuri care apar, mai ales asta nou cand iti iei DNF si care functioneaza si in FUTT Champions, playerii sunt niste obsedati dupa victorie si anti-FIFA si dupa cum spun multi jucatori PRO, exista bad sau good gameplay (da, este atunci cand tu simti ca tot jocul este de rahat si atunci cand simti ca toate-ti merg, toate suturile intra etc.). Apropo, si nu zic toate astea in necunostinta de cauza sau ca sunt frustrat ca e altul mai bun ca mine, sunt pur si simplu facts, stiu sa-mi dau seama cand unul e mai bun sau nu, eu ma consider un jucator above average, dar nu bun. Daca o companie ca EA, care face milioane de dolari saptamanal din Ultimate Team din Pack-uri, nu investeste in servere, in joc, in comunitate, atunci nici eu nu merita sa investesc in jocul lor timp si bani