1. Am facut contul de Xbox One pe USA. Adica in browser, pe calculator, in Paymant & Billing/Adress Book am California/Los Angeles/USA.
2. Am asociat card de BT, si prin PayPal, am incercat dar nu se poate cumpara, zice ca sunt din Romania.
3. Stau in Romania, consola folosita in Romania, dar as fi vrut sa am acces la Game Store.

Am cumparat de pe https://www.g2a.com mai multe coduri. Majoritatea au mers, dar acum, de exemplu un card de 50 USD, nu mai merge activat ! Scrie:

"Csv Authotization Failed THNbnB3sTEGDRk4P.15.5

Sorry, an unexpected error har ocurred. The error has been recorded and we will investigate. Please try to redeem your code later."

Din ce inteleg CSV - ar fi legat de cardul BT cred.

Mai am si alte coduri care nu mai merg ! Am cumparat acces EA Sports pentru ca am vazut ca au reduceri la jocuri si se pot cumpara si mai ieftin. Cardul cica este GLOBAL. Erroare:
"XBOS1005
5d309076-6ab4-43a4-9525-5a446b89e12f"

Unde sa ma maui uit, ce sa-i mai fac. Deja s-au dus niste banuti aiurea.
Sunt nou in Xbox, unde sa ma mai uit sau ce sa mai schimb pentru a functiona. Am cumparat si jocuri pe CD si digital, nu as vrea sa pierd nici jocurile digitale daca schimb contul pe alta tara. Cand am cumparat consola, asa am citit, ca pe USA ar fi cel mai avantajos.

PS: Cam bataie de joc cu treaba asta. Platesti pe bune si parca esti un infractor pentru Microsoft. Parca incerc sa le fur jocurile cu tot felul de setari pe USA, UK sau eu stiu ce alta tara pentru a juca un joc.

---------- Post added 21-02-2017 at 19:54 ----------

Nu mai inteleg nimic ....

Ma tot dispera situatia asta cu coduri si ce satari tot trebuie sa fac. La risc, pe banii mei, desigur, am mai dat comanda de 10 USD de pe G2A si ... a functionat ! A recunoscut codul si merge !!! Am mai luat 10 USD si .... a functionat din nou !!!! Am reusit sa cumpar jocul din store.

Ce sa inteleg de aici ? Am pierdut codul de 50 USD si Ea acces si inca vreo 2 coduri de 10 USD care nu au mers ??? Le mai pot folosi cumva, sa mai incerc vreo metoda ?

G2A si alte magazine de genul cum functioneaza ? Codurile sunt de la magazine din USA sau de la persoane fizice care cine stie prin ce mijloace obtin codurile si le vand. Daca sunt de la persoane fizice, sa inteleg si riscul de a lua teapa destul de mare. Daca iei teapta de 50 USD de la o persoana ... asta e, nu ? Sau cum ?

Am cumparat si sume mai mici si majoritatea au mers. Am zis, sa iau si sume mai mari, poate merge si nu a fost asa.