Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
Nu prea are legatura cu exemplul dat de tine. Adam Sandler are un contract stufos cu ei si a facut cateva filme cu niste costuri de productie foarte reduse, pentru ca el nu face decat reclama la anumite produse in filmele lui, iar firmele producatoare a acelor produse dau bani buni pentru promovare care intra in casa lui de productie si practic sunt cele care platesc productia filmelor, iar castigurile le imparte el cu Netflix. Citisem un articol interesant pe subiectul asta acum vreun an, cand nici eu nu intelegeam cum face omul asta filme non stop, dar m-am lamurit.

Cat despre partea de TV de la Netflix, eu sunt increzator sa stii, House of Cards, Narcos, 13 Reasons, Master of None, Stranger Things, Bojack sunt doar cateva care imi vin acum in minte ca fiind niste seriale reusite. De ce sa nu reauseasca si cu Witcher? Materie bruta au destula din multiplele romane, dar si jocurile din serie. Eu unul ma astept sa iasa ceva bun.
Nu cunosc detaliile despre contractul lui Sandler cu Netflix, cumva ma refeream mai mult la faptul ca este o asociere cu Netflix care nu inseamna neaparat ceva bun, avand in vedere ca sunt si multe seriale/filme rasuflate pe acolo care au fost sprijinite de ei intr-un fel sau altul. Intr-adevar, ce ai enumerat acolo sunt seriale bune, doar ca nu stiu cat se vor axa pe ce au in carti si jocuri si cat vor face sa fie TV friendly.

Cum a spus si eagle eye, HBO cumva are mai multa experienta aici pe partea dark and gritty, imi vin in minte The Wire si Boardwalk Empire. Dar cum spuneam, sa speram ca va fi ce trebuie.