Quote Originally Posted by Ares View Post
cocoseilor,stan (cu cuvintele lui) incearca sa spuna ca exista Dumnezeu,acum daca voi credeti sau nu este mai putin importrant(cel putin ptr mine,care stau si citesc pe aici de cateva zile),puteti fi atei,sa credeti in extraterestrii sau tehnologie,sau in mai stiu eu ce sau in nimic,fiecare este liber sa creada in orice sau in nimic sau de maine fiecare sa-si faca propria religie, f bine),dar de la asta pana la ce fel de raspunsuri dati, va rog frumos sa ma credeti ca nu-mi dau seama care este trolul si pe deasupra nici macar nu am vazut o gluma sau un misto de calitate.

pe scurt ce am vrut sa spun este ori discutati pro si contra existentei creatiei ori va rog frumos terminati cu dialogul asta penibil.

cele bune.....
Cu apelativele de genul "cocosei" sa te adresezi prietenilor tai, te rog.

Vorbesti de argumente de parca amicul stan a venit cu vreun argument viabil sau vreo dovada. A venit cu citate dintr-o carte care in ultimele secole a fost tradusa si editata la discretie de catre diversi sfinti parinti. Ca sa nu mai amintesc ca asa numitele evanghelii nu au fost demonstrate ca fiind scrise de niciunul din cei 4 apostoli carora le-au fost atribuite.

In ultima instanta nu poti sustine ca biblia contine "adevarul" bazandu-te pe faptul ca biblia sustine ca ar contine adevarul.

Dupa logica asta, orice ineptie poate fi considerata adevar fiind sustinuta prin ea insasi.