@mediagalaxy

Am si eu o problema:

Am cumparat un laptop de la voi acum vreun an, imediat l-am si trimis in service pt ca se stingea singur, nu mergeau usb-urile si nici cd-romul, a revenit inapoi rezolvat usb si cd rom, problema ca se stingea singur a ramas nerezolvata, cica e de la sistemul de operare (n-am mai auzit pana acum ca un laptop sa se stinga singur din cauza asta), am schimbat sistemul in windows 10 si i l-am plasat lu nevasta-mea, evident ca facea la fel dar nefiind la mine am lasat problema asa, a revenit laptopul la mine asa ca iar am fost cu el in service, au incercat sa ma convinga sa nu il trimit in service ca e de la praf si sa-l curat, evident ca l-am trimis fiind 99% convins ca nu e de la praf (eu cred ca trebuia schimbata pasta termoconductoare dar nu ma pricep prea bine), a venit inapoi.....cica era de la praf si merge...evident ca face la fel...se stinge mai rar dar culmea SE STINGE.

Putem rezolva cumva pe cale amiabila? in sensul ca in niciun caz nu il mai las a 3-a oara in service, vreau banii inapoi sau trebuie sa ma complic sa fac reclamatie la protectia consumatorului...etc