Un Review ok. Dar ai omis cateva chestii. In ***, Squad Building Challenges, care este ok in comparatie cu anul trecut. Nu imi vine sa cred ca la capitolul Gameplay ai vorbit doar despre defensiva. Multi spun ca acest joc este extrem de UnRewarding, vezi cazurile cand sutezi in bara si vine mingea tot la tine, sau apara portarul si sare mingea la tine. Dupa parerea mea jocul sufera la capitolul passing. Pasele nu sunt deloc reale si trebuie sa pasezi in mare parte din prima, ceea ce e o idiotenie. Arbitrii sunt si ei cretini, cand primesti fault, cand nu primesti. De chestii ca atunci cand se dau jucatorii cap in cap sau ai culoar de sut dar sutezi in jucatorul tau si se da offside nu mai vorbesc.
Sunt mai multe chestii dar nu imi vin acum in minte.
Oricum cine are ochi sa vada isi da singur seama ca acest joc este facut sa atraga public nou, nu ii intereseaza pe baietii de la EA Sports, fie ei din Romania sau Canada, de noi. Atata timp cat vine banul, la anul si la multi bani. Imi e teama ca o sa vedem un joc din ce in ce mai random pe fiecare an. Dar eu unul tot o sa il cumpar atata timp cat nu exista concurenta.