Hehe. Eu nici macar nu ma agitam pentru mine (nu mai am ce face cu inca un Xbox, iar bisnita nu fac), ci eram curios de situatie, si de ce se repeta anual acelasi circ. Incercam si eu sa ma revolt la chestia asta de rahat de-i zice Black Friday de Romania, unde totul se intampla doar in primele secunde, unde se da startul la o ora pe care nu o stiu decat unii (altfel stai ca prostul si dai refresh cu orele)... si unde esti luat la misto ca "20 de secunde e mult, tataie"... Dupa care ma mai intreaba unii si altii de ce naiba cumpar peste 75% din ce am nevoie de pe Amazon & Co. Uite de-aia... pt. ca aia de pe Amazon sunt mai prosti si lasa multele alea de milioane de oameni sa aiba acces in acelasi timp, la aceleasi oferte. Ei nu dau drumul la Flash Deals la o ora pe care numai baietii destepti o stiu... nu tin ofertele doar pentru ei. Ba din contra, le pun frumusel cu 24h in avans, cu pret si toate cele. Sa stii daca are rost sa te agiti, sau nu. Dar nah, noi romanii am reinventat apa calda.

gabytro: am rugamintea sa incetezi cu aerele astea "de sus" si cu misto-urile ieftine. Daca ai informatii si cifre exacte pe care le poti da, te ascultam si poate chiar te intelegeam si acceptam. Asa cu expresii gen "sa vorbesti ca sa n-adormi", scuza-ma, dar chiar nu ma pasioneaza sa cobor atat de jos. Si incearca te rog sa nu-ti mai bati joc de limba romana, daca tot discutam de atat de sus. Multumesc!