Quote Originally Posted by nina View Post
isi pune contul tau pe consola lui ca xbox home,tu pui contul lui pe consola ta ca xbox home
e limitata ca numar de schimbari 3 ori pe an sau ceva de genul


eu am xbox one phat si xbox one x in casa
contul secundar(n-am nici un joc cumparat pe el sau gold) il am setat ca home pe xbox one x
contul principal il am setat pe phat ca home
de obicei cand ma conectam pe un cont imi aparea ca un pop up sa imi link-uiesc controllerul de un cont si am link-uit pe fiecare consola contul care nu era setat ca home astfel ca evit conectarea pe 2 conturi si sa il scot de pe live pe "prietenul" si link up functioneaza ca un sign-in automat pe contul tau cand aprinzi consola
astfel pot juca online pe ambele console si jocurile

totusi eu am o problema,am un cont banat pe viata dar jocurile cumparate de pe acel cont sunt pe phat si am incercat cu hdd extern si nu le pot juca pe xbox one x .la phat la ready to install imi apar 200 de jocuri si pe x doar 78 parca
cum as putea sa imi transfer acele jocuri digitale de pe un cont banat pe alt cont(de preferat unul nou)
Incearca (zic incarca deoarece nu am cum sa verific) sa pui pe Xbox X si contul banat plus jocurile alea digitale si sa le joci de pe contul banat.