Salut.
Stiu ca pe forumul oficial este un thread dedicat, oficial as putea sa spun, in care sunt puse configurarile pentru cateva jocuri, dar sunt principale, generaliste.
De ex. pt CoD WWII inca nu au postat nimic.
Totusi jocul este recunoscut si pus in lista jocurilor pe care softul lui XIM Apex o descarca la initializare. Probabil ca la descarcarea "listei", se descarca si o configurare bruta, perfectibila, pentru ca altfel nu ar mai fi thread-ul oficial de pe forum.
Eu sunt incepator in treaba asta, nu ma compar cu cei care au folosit pana acum XIM4 (deja familiarizati cu multe aspecte) si de aceea poate ne impartasesc din cunostintele lor.
Nu exista un manual detaliat, in care sa se explice fiecare setare la ce e prin meniul ala.
Daca cineva a facut, de ex., modificari pe la "Ballistics Curve", sau daca cineva chiar isi face timp/mila sa explice ce face fiecare chestie din meniu, ar fi mai mult decat perfect.
Eu am gasit o setare, generalista, merge chiar bine (dar nici nu pot face o comparatie) , totusi sunt convins ca nu degeaba sunt si celelalte setari. Recunosc, poate ca mai mult as vrea sa aflu ce face fiecare in parte. In final, sunt gusturi si gusturi, nu putem lua o configurare ca fiind perfecta pentru toti.
Pentru CoD WWII :
Mouse: Logitech G502: 1000 Hz / 12.000 DPI
H / V Sensitivity: Insane (asa se recomanda)
XIM Apex :
HIP = 80
ADS = 70
ADS Delay = 200ms


Restul, sunt asa cum a descarcat Apex-ul prin softul sau, la initializare.
Multumesc.

(Ca sa anticipez probabila intrebare, "Cum e cu XIM Apex, cum se misca fata de PC ?", o curiozitate normala pentru multi, spun doar ca cel putin mie imi pare ca se misca 1:1 cu PC-ul, imbunatatirea fata de XIM4 (cunoascuta doar din diferentele din sfecificatii, in cazul meu) fiind semnificativa, asa cum spun TOTI cei care au folosit XIM4. Si oricum, XIM4 era cel mai bun de pe piata. Youtube-ul deja abunda de exemplificari, desi are doar vreo 10 zile de la lansare.)