Quote Originally Posted by Xander Ro View Post
Si eu care il aveam in backlog de mult zic hai sa-l iau acum pe seceta asta sa-l termin.
De ce nu l-ai putut termina?
E OK Fallout 4. Personal, gasesc New Vegas infinit mai bun decat 4, pentru mine e unul dintre cele mai bune RPG-uri aparute vreodata. 4 e destul de dumbed down ca posibilitati. Ca plusuri, gameplay-ul e mult mai OK in 4, misiunile la factiuni sunt destul de bune si are, in mod categoric, cateva momente in care straluceste. Problema fundamentala rezida in side quest-urile alea foarte numeroase, dar repetitive. Sigur, toate jocurile sunt repetitive pana la urma, dar cu greu mai gasesti vreun enjoyment dupa ce mergi de 30 de ori in ceva cladire abandonata, omori aceiasi 3 ghouls, iei un item si te intorci la NPC cu el. A fost un hype enorm la E3 in 2015, pentru ca l-au anuntat atunci si peste 6 luni i-au dat drumul (lucru care nu se intampla niciodata), nu iesise un joc Fallout de 5 ani la momentul respectiv si toti il asteptau. Cand a iesit, multi au fost doar partial multumiti. Si pe buna dreptate, cred eu.

Am jucat Fallout 4 aproape non-stop vreo 50 de ore, dupa care m-am oprit si nici pana acum nu am jucat DLC-urile, asta in timp ce cu 3 saptamani in urma, am terminat al 4-lea playthrough la New Vegas. Sigur, totul e subiectiv, dar in putine jocuri single-player am investit atata timp.

ON : Si eu sper sa fie single-player jocul asta, dar chiar daca nu avem nimic oficial, sunt aproape sigur ca va fi online. Si cu Elder Scrolls au facut asta, iar tinand cont de cadenta cu care au lansat jocuri Fallout si Elder Scrolls in ultimul deceniu, as spune ca e chiar devreme pentru un nou Fallout.