Intrebare (sper ca e ok aici, n-am vrut sa deschid un thread doar pt atat): ce se intampla cu PS4 Pro? (in special cu disponibilitatea si preturile).

Eu stiam ca PS4 Pro e 1800 lei, cam asta era pretul "standard" in magazinele mari, iar disponibilitatea nu era o problema. In urma cu putin timp (noiembrie 2018, daca nu ma insel) a fost lansata o noua versiune de Pro, teoretic mai silentioasa. M-as fi asteptat si la un mic "price cut", dar n-a fost cazul.

Problema e ca ma uit acum in magazine si nu prea mai vad PS4 Pro (la media galaxy/altex n-am vazut pe site), la pcgarage nu era pe stoc, la emag am vazut-o la... 2000 (la promotie). Sunt probleme cu productia? E cererea prea mare? Se "mineaza" pe consola? Ah, da, sa nu uit, in urma cu vreo luna si ceva (cred) a fost o promotie la ps4 pro, la 1400. Am vrut sa iau, dar am ezitat, nu prea mai am timp de jucat, dar na, parca m-a prins sa mai incerc ceva, parca as relua Uncharted-urile, sa fac un maraton, incep cu golden abyss pe vita si apoi 1,2,3 remasterizate pt ps4, 4 si lost legacy...

Si asta ar fi fost urmatoarea intrebare: Uncharted-urile remasterizate au ceva optimizari pt PS4 Pro? Stiu ca Last of us mergea in 4k nativ pt PS4 Pro, ar fi fain sa bag si primele Uncharted-uri in 4k...