Quote Originally Posted by Razzosinni View Post
Esti in regula? Totusi, vorbim de jocuri video, nu de oameni dragi bolnavi de cancer. Nu inteleg de unde atata frustrare, amaraciune, tristete, furie. Astea sunt sentimente care e normal sa apara in situatii mult mai neplacute. E o companie care nu da doi bani pe tine individual, la fel ca orice alta companie de pe planeta asta. Daca iti pot lua banii, o vor face. Daca nu, nu. De ce daca tu esti doar o sursa de profit pentru ei, tu ii privesti ca fiind ceva prieten drag?

Microsoft a renuntat generatia asta. Eu traiesc cu impresia ca dupa achizitia a n studiouri anuntata la E3, asteapta generatia urmatoare ca sa lanseze niste exclusive comparabile cu ce au Sony si Nintendo. Ma rog, asa cred. Poate o sa persiste in mediocritatea lor caracteristica si iarasi o sa vanda Sony 100 de milioane de PS5 si milioane de copii din exclusivele lor.
Ai dreptate 100%, din pacate I've been there too si asa este, posibil sa ma alint acum, nu se compara situatiile.

In fine, as vrea sa pot fi ca voi si va admir din tot sufletul ca va puteti detasa si ca puteti lua lucrurile cu obiectivitate.
Daca nu eram foarte prost mi-as fi acordat mie cel putin mai mult timp pe planeta asta ca in ritmul asta ma duc in jos.

Ca pe un prieten drag i-am privit ai dreptate, mereu am crezut ca pot dar nu vor, mereu am tot asteptat acel ceva din partea lor si mereu am ramas cu mana pe traista.
Am sperat ca macar in al 12-lea ceas, contul meu de gaming ca si main platform sa fie oficial, sa existe, sa conteze, nu sa ramana timp de 12 ani (pfff, cand s-au dus?) cu o adresa a unui depozit de marfa din Londra, ca si cum am furat miile astea de euro investite in el.
Ca si cum eu nu am dreptul, banii mei sunt furati, sau cersiti.

In fine, va multumesc ca imi deschideti ochii.

PS: Daca sunati la Microsoft Romania sa ii intrebati de ce dorm in timp ce magazinele din Romania imi elibereaza factura legal pe produsele lor, apasati direct tasta 1 pentru romana, n-are rost sa mai ascultati robotul, fac eu asta de 1 luna incoace aproape zilnic. Macar au o muzica decenta nu ca astia de la lumina...
Dar voi nu sunati pentru ca sunteti oameni normali, nu idioti ca mine ajuns la 34 de ani irosindu-si sanatatea si viata pentru un ideal.