Fie ca ne place sau nu, asta este viitorul. Nu ca mi-ar surade intr-un mare fel, ca si eu sunt d-ala nebun cu chestiile fizice in raft (asta se trage de la perioada pe care am prins-o noi toti, generatia asta intre generatii, care stie cum a stat treaba cu magnetofoul, casete, walkman, pickup, 486-uri si apoi a dat cu nasul in iPod, Mp3, Youtube si alte minunatii)

Chiar sunt curios daca in practica va fi macar apropiat de prezentare, mai ales pentru noi, ca nu suntem vreo tara foarte sus pe lista de prioritati cand vine vorba de companiile gigant si serverele lor. Google are, cu siguranta, forta necesara sa nu si-o ia in freza cum si-au luat-o multi cand vine vorba de streaming. Eu cred ca vor fi peste ce este acum pe piata sau ce a mai fost in trecut. Ramane de vazut realitatea din teren, pe ce baza va functiona, abonament, ce librarie de jocuri, etc. Sunt convins ca se vor face niste parteneriate solide si vor aduce francize cunoscute. Poate nu exclusivitati din prima, dar nu se stie. Pentru suma corecta, multe se pot intampla.

Plus ca aceasta simplitate pe care o promoveaza nu are cum sa nu prinda. Este pur si simplu o evolutie fantastica (cel putin in teorie, pana ajungem sa testam). Call me intrigued.