Si eu l-am incercat cand era zarva mai mare cu el, acum a mai pierdut din avant. Nu ma atrage, dar am inteles de ce oamenii il joaca. Updateuri constante, content nou, il mentin mereu interesant. (plus multa reclama, platit diferiti streameri/Youtuberi pentru a atrage, etc.) Cand a aparut Apex cu acel ping sistem, hop si ei. E closca lor cu pui de aur, e normal sa il tot bibleasca, dar oricum e de apreciat.

Nu am inteles niciodata de ce oamenii se leaga de culorile din acest joc si il catalogheaza ca fiind "de copii". Pe acelasi sistem, Paladins, Realm Royale, Bordelands, etc...toate sunt de copii. Departe de adevar. Intr-adevar, il joaca multi copii, dar asta nu inseamna ca este de copii. Multi il joaca pentru ca este moca, de aici si playerbase-ul mare. Si probabil cireasa de pe tort pentru multi este faptul ca nu este un shooter conventional, avand acel sistem de building. Daca nu stii sa faci asta, este foarte greu sa faci fata (nici nu mai zic sa castigi vreo runda). Necesita foarte mult antrenament sa faci asta cum trebuie, cam cum si aim-ul mecanic necesita antrenament. Lucru pe care multi nu vor sa il inteleaga sau nu au rabdarea sa il dobandeasca.

Oamenii oricum il joaca, e loc pentru toti pe piata, nu trebuie sa te impiedici de el. Nu fac referire la voi, Poison sau Razvan, e doar curentul asta de pe internet care este impotriva a tot ce este popular.