Revin cu un update dupa ce am bagat cam 30 de ore. Sunt de acord in mare parte cu ACG cu ce spune in review. Ce pot spune ca este mai degreaba un interactive anime decat un actual game. De ce spun asta? Pentru ca jocul in sine e mediocru, elementele de RPG sunt foarte basic, sidemissions sunt niste glume, este un pic de grind dar la un moment dat ignori toate orburile pe care le aduni pentru ca primesti multe daca bati inamici mai puternici plus poti cere de la Shenron dupa ce il sumonezi.
Camera view in anumite momente in timpul lupte e dezastru mai ales daca lupti contra mai multor inamici dar te poti obisnui cu asta. Combat-ul e intr-un fel repetitiv, adica poti sa tot spamezi melee attacks dar dupa ce deblochezi mai multe abilitati poti sa faci niste combouri faine.

Merita cumparat pentru story, este foarte bine facut partea asta, si intr-un fel jocul cred ca e mai degreaba pentru cei care nu sunt foarte familiari cu lumea DBZ pentru ca noi astia care suntem fani deja am vazut povestea asta de mii de ori, si totusi nu pot lasa jos maneta pentru ca astept mereu urmatorul cinematic.

Va recomand sa o luati la reducere daca nu sunteti fani sau inca nu stiti ce sa faceti. Recomand pentru oamenii noi in DBZ pentru ca are un pace foarte bun in story si in felu acesta esti la curent cu tot ce se intampla in DBZ si poate ramaneti fani si incepeti sa urmariti si animeul.
Desii eu deja stiu pe de rost toata poveste imi place jocul pentru ca nu am jucat pana acuma nimic related cu DBZ in afara de FighterZ asa ca e ceva nou pentru mine si pot trece peste toate minusurile lui.

---------- Post added 20-01-2020 at 13:08 ----------

Some tips