Cred ca este recomandat sa se stinga din spate pentru perioade mai lungi, nu daca te joci cu pauze de niste ore sau a doua zi dar, cum spune cineva mai sus, s-a discutat si ras-discutat kestia asta.

---------- Post added at 12:35 AM ---------- Previous post was at 12:04 AM ----------

Quote Originally Posted by AndRewqp View Post
Carmack: Rage runs faster on Xbox 360
id = epic failure. xbox profita in continuare de arhitectura similara pc-ului. Cu tot respectul pentru ce a facut pentru industria jocurilor, nu i-ar strica putina modestie lui nenea Carmack. Nu, nu PS3-ul ruleaza mai prost, motorul lui grafic ruleaza prost pe ps3. Daca l-a conceput prima oara pt PC, i-a fost usor sa-l porteze si sa-l optimizeze pt 360. Cu PS3 nu mai e totul mura-n-gura ca la xbox, este nevoie de alta abordare. Cu putina (buna)vointa, se poate scoate ceva spectaculos precum Uncharted 2 dar, pe buna dreptate, poate e nevoie de putin mai multa munca. O mai fi imbatranit si el, saracul, nu mai are rabdare de ore nesfarsite de trial&error pentru a scoate untul dintr-o noua tehnologie. Sau distractia cu rachetele ii rapeste prea mult timp lately.

bottom line: este trist ca o echipa cu know-how-ul celor de la id realizeaza un asemenea mare fasss. ca tehnologie 3rd party, criterion sunt mult mai profesionisti. pacat ca au intrat in curtea EA. sau nu...

unul din putinele commenturi pertinente de la articolul cu pricina:

"So wait, you're telling me id, a dev with a considerable understanding of making games for PC, gets better performance from a PC and a console with similar architecture than a console that doesn't?

Somebody catch me before I faint from shock."