Buna Adinutza. Presupun ca nu ai citit ghidul, pentru ca daca o faceai, stiai ca acum acvariul tau este in perioada de ciclare. E foarte bine ca nu ai cumparat pesti (ii omorai, oricum), iar in acest moment trebuie sa introduci in acvariu bacterii si ceva care sa ajute acele bacterii. Iti recomand sa achizitionezi si sa folosesti ProdiBio StartUp sau ProdiBio BioDigest + BioTrace (exista n astfel de solutii cu bacterii, dar ProdiBio sunt cele mai bune). Acestea vor ajuta la ciclare. Va ajuta foarte mult si filtrul, desigur (care in 3 zile deja ar fi trebuit sa faca apa super limpede). Am avut si eu Juwel de 180L, si nu am fost foarte multumit de filtrul intern. El e gandit binisor, insa este un filtru cam mic. Si e mai greu de curatat fata de un filtru extern, plus ca ocupa spatiu aiurea in acvariu. Iti recomand, daca poti, sa achizitionezi un filtru extern mai maricel... De exp. acum acel Juwel are o capacitate de filtrare de 3.5L si pompa de 600L/h (atentie, acela este debitul fara medii de filtrare, cu filtru nou, curatat). Iti recomand un Eheim (sau un alt filtru bun) cu o capacitate de filtrare de cel putin 6L si pompa de aprox. 1000L/h. E un cost in plus, dar in timp vei fi multumita de investitie. Bafta!