Quote Originally Posted by lukecelmare View Post
Pari a fi insider la cate sti despre joc .
Nu, e experienta.
Tacere inmormantala de la producatori + 1-2 trailere si un singur gameplay la E3 si ala foarte bine prelucrat + amanare+ asteptari uriase si mega-hype de la fani = un joc epic fail de proportii sau cel mult poate rezulta o mediocritate sub asteptarile fanilor.
S-a intamplat cu No Man Sky, Mass Effect Andromeda, Destiny, Duke Nukem Forever, Aliens Colonial Marines, Star Citizen.


Sper sa ma insel de data asta, dar am senzatia ca cei de la CD Projekt s-au cam culcat pe ureche de cand cu Witcher 3.
Ori din cauza lipsei de buget , au angajat o echipa mai slaba alcatuita din angajati slab pregatiti si incepatori (noob team) care au lucrat in toti anii astia din 2011 incoace la Cyberpunk (cand CD Projekt inca nu era o companie potenta financiar) in timp ce echipa alcatuita din dezvoltatori seniori (pro team) s-au axat pe Witcher 3 si expansionurile. Au alocat mai multi bani proiectului Witcher 3 si mai putin proiectului Cyberpunk. Cand au terminat de lucrat la Witcher 3 si au fost transferati catre proiectul Cybernpunk, iar veteranii de la pro team au vazut in ce hal se afla jocul dezvoltat de angajatii noob team , si-au pus mainile in cap si au decis sa-l amane ca sa-l repare pe ultima suta de metri. E doar banuiala mea, dar cred ca cei de pe aici care au mai lucrat in game testing stiu ce zic.


Nu de alta, dar la Witcher 3, din 2013 pana in 2014, echipa de productie mai dadea semne de viata, mai lansau un trailer, un gameplay in plus, niste poze, detalii amanuntite.....

De la Cyberpunk n-am vazut decat vorbe si iar vorbe, un teaser vechi din 2012, un trailer si un gameplay de la E3 2018 + un trailer cu Keanu.
De asta nu am o presimtire prea buna.