Gone Girl a fost ok numai ca a fost foarte enervant, imi venea sa intru prin ecranu televizorului sa o strang pe aia de grumaz, loool!

Nu prea am citit thread-ul asta si nu stiu daca ati mai amintit de film dar recent am vazut Togo cu Willem Dafoe, cinematografie excelenta, superb filmat, e dupa o intaplare adevarata facut si mi-a placut mult!

I Origins ati vazut? l-am vazut mai de mult dar eram pe IMDB si mi-a sarit in fata posterul. am zis sa-l amintesc pe aici daca cineva nu la vazut!

Am vazut userul @calin_kalf spunand ca i-a placut Midsommar, eu unul am considerat filmul un mare imbecilism dar fiecare cu gusturile lui! Daca vreti sa fiti socati uitati-va filmul francez Martyrs an de productie 2008 facut de Pascal Laugier, am dat detalii pentru ca este un remake din 2015 facut de americani dar e pe departe de cel original!

Mi-a mai intrat in cap acum pe moment Brimstone cu Dakota Fanning si Guy Pierce, what a movie!!

Tot recent am vazut Doctor Sleep, e continuare la The Shining si e chiar reusit, baietii de pe aici cu ceva ani adunati precis stiu de Shining!