In ce priveste alegerile locale, oscilez intre a vota cu Nicusor ca primar al capitalei sau a emigra din Bucuresti.




Nicusor candideaza din partea PNL-ului (o mafie mare ca si PSD-ul, iar eu m-am jurat ca dupa faza cu USL nu mai votez in veci cu PNL), practic si-a dat arama pe fata.
Nu mai e independentul procesoman ONG-ist care lupta impotriva establishmentului local, acum e un fripturist politic care e sustinut pe fata de mafia pnl-ista.

Castiga oricum tot Sarma.
La cati porumbei scoate pe gura Nicusor, am impresia ca e doar un iepure din joben pentru a-i asigura victoria Firei sau un picat in capcana PNL-ului avand in vedere ca penelistii nu si-au dorit niciodata sa castige alegerile in Bucuresti sau sa-si bata capul cu problemele cu saracia, infractionalitatea si subdezvoltarea din judetele sarace ca Vaslui, Olt, Dolj, Giurgiu, Gorj.
PNL-istii vor doar judetele cu potential turistic si populatie educata precum Sibiu, Brasov, Alba , Timis, Cluj, Oradea, Arad.

Chiar daca Nicusor ar castiga, oricum n-ar face nimic fiind singurul USR-ist intr-o mare de consilieri PSD-isti si PNL-isti.

Plus ca prea se mai poate face nimic in Bucuresti care e un oras prost construit din start. Si asa nu mai are rost sa stau in Bucuresti (loc de munca pe specializarea mea nu gasesc, prietena nu-mi gasesc fiindca bucurestencele de noua generatie sunt toate niste scorpii materialiste si parsive, infrastructura e la pamant, infractorii si interlopii controleaza toate afacerile si institutiile, aerul e poluat, e mare aglomeratie pe sosele de mi s-a luat).
Chiar nu stiu de ce ar trebui sa mai merg la vot pentru un oras care e o cauza pierduta, populat de .......


Din partea mea sa vina odata cutremurul ala de 7 grade sa-l demoleze cu totul si apoi sa punem sare si aia e.
Poate de aia si ar trebui sa castige Firea, ca daca o prinde cutremurul in timpul mandatului ei, avem sanse sa o vedem atarnata cu fusta (sau sarma) de stalp , flegmata de bucurestenii nervosi.


As prefera mai degraba sa se mute capitala la Cluj sau Timisoara, eventual Sibiul sau Brasovul sa devina noua capitala administrativa.