Quote Originally Posted by Xander Ro View Post
A spune ca nu ai nevoie de Xbox pentru ca ai PC este ca si cum ii spui unui om ca nu are nevoie de abonament RATB pentru ca are metrou.
Bai, dar poate omul are fobie de underground, wt... sunt PC gamers si Console gamers, PC-ul si Xbox-ul nu se exclud.

Eu unul, niciodata dar niciodata nu m-as intoarce la gaming pe PC, poate sa vina Alienware sa imi faca cadou cel mai tare PC din lume cu 7 placi video in SLI.

Pur si simplu console gaming suits me better, sa stau pe canapea si sa le vad asezate consolele una langa alta intr-un singur si compact gaming center, fara sa-mi bat capul cu upgrades, componente, demontari, drivere, etc.
Stiu ce inseamna PC-ul, pana sa apara Xbox 360 si sa ma indragostesc de console pe viata faceam overclocking si la periuta de dinti, practic traiam doar ca sa imi cumpar placi video, am fost foarte deep into PC gaming.
Good old XtremPC friends sunt sigur ca n-au uitat (Doamne, ce batran sunt)

E misto sa ai PC, it's ok si mi se pare foarte tare ca un gamer de PC poate/va putea juca impreuna cu cel de pe Xbox, dar nicidecum nu se exclud.
Back to SONY.
Aici te contrazic, si asta o spun din punctul meu de vedere. Si iti dau un exemplu eu am jucat mult overwatch pe consola si am decis sa cumpar jocul si pe Pc. Dupa primele meciuri jucate pe PC nu m-am mai atins de overwatch pe consola niciodata diferenta e cer si pamant. La fel am facut cu alte jocuri, daca vreau sa joc MP o sa joc pe PC, daca e ceva exclusiv sau single player atunci poate o fac pe consola pentru ca e mai comod, de aceea zic ca cei care joaca pe ambele platforme nu vor da banii pe consola cat timp vor putea juca deja si pe PC. Just my 2 cents.