Un review foarte bun, eu personal oricum am fost de acord aproape in totalitate cu ce ai spus si pe celelalte topic-uri.

Am ajuns pana la urma la concluzia ca Naughty Dog a "spart gheata", ne-a prezentat un cu totul alt mod de a spune povestea unui joc video, nu mai este acelasi mod de "Rambo, trec si omor pe toata lumea, la final omor si The Final Boss normal, care m-a enervat tot jocul si gata, sunt implinit si multumit, GOTY 10/10", ne-a prezentat povestea intr-un fel care ne face sa ne gandim putin la viata reala, la noi insine, la gandirea si la conceptiile noastre, poate asta i-a deranjat pe cei mai multi.

Poate majoritatea gamerilor nu vor sa fie dusi in ceva atat de personal si emotionant, poate vor doar sa se relaxeze, sa nu se gandeasca la nimic concret si doar sa omoare "bad guys" care vin pe banda rulanta.
Poate jocul asta pana la urma a aratat cat de lipsita de empatie si cu destul de putina simpatie este comunitatea de gaming si a scos la lumina cea mai rea parte din aceasta comunitate.
(este doar o parere personala, nu vreau sa ii jignesc pe cei care chiar au jucat sau stiu povestea completa a jocului dar totusi nu le place, le respect parerea si o sa o respect mereu)

Pentru mine personal jocul a adus ceva cu totul nou, pe care eu personal nu l-am mai trait pana acum la un joc video.