Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
Ce implementeaza in fiecare sezon? Nu stiu cum functioneaza, nu am mai jucat PUBG de cand au bagat seasons, nu m-am atins de Fortnite iar in Warzone am ignorat complet orice forma de season pass pentru nimicuri.
Nu-mi place cash grabul asta. Sa faca jocul calumea, sa fie final, sa aibe continut la greu si dupa aia fa-ti de cap cu costume speciale, samd.
Momemtan au...cat? 5-7 arene care se repeta over and over and over and over? Sa bage moduri de joc, co-op, split screen, team deathmatch in echipe de 4 jucatori, ca sa putem juca cu adevarat, samd.

Ideea e ca jocul e super fun, dar e...gol si simt ca lipsesc atat de multe lucruri, incat impresia lasata e ca e un fel de beta sau game preview.
Stai un pic, cash grab la jocuri free to play? In cazul Warzone si Fortnite nu esti obligat sa cumperi season pass-ul pentru ca sunt doar cosmetice si nu afecteaza gameplay-ul, din cate stiu nu este nimic pay to win pe acolo.


In cazul Fall Guys, jocul are vanzari de peste 7 milioane pe Steam si peste 16 milioane de downloaduri pe PS4, cred eu mult peste ce sau asteptat developerii este normal sa anunte chestii noi asa de repede pentru ca au o audienta uriasa, engagment-ul este foarte mare nu vad care este problema.