Sunt singuru care este lasat efectiv rece la tot haosu asta si sper sa castige Apple?

Adica, eu imi fac propriul telefon, propriul AppStore, investesc o gramada de bani si timp si research, marketing, oameni, vin cu generatii noi anual, cu updates si tot tacamul si reusesc sa-mi fac un nume, un ecosistem si tot tacamul, prin munca continua de calitate si printr-un custommer support care primeste doar cuvinte de lauda de peste tot, iar tu vii cu fite de printesa dupa 10-12 ani in care eu am trudit si imbunatatit tot ce puteam si dupa ce ca incerci sa ma pacalesti si sa incalci termenii si conditiile pe care le-ai acceptat de buna voie, printr-un update in care ai bagat mergand pe burta, ceva ce nu era voie, tot tu ai pretentia sa te las in pace pentru ca...esti Epic?
Si vrei sa faci mai multi bani...pe spinarea mea?

Du-te bai baiete la scara ta!

Sper sincer sa piarda si sa nu mai aud de Epic nici pe iOS si nici pe Android (oficial sau neoficial) si cu putin noroc, sper sa faca la fel si cu Sony si Microsoft si sa-i vad zburand si de acolo. Poate le prinde bine o tavalire mica prin noroi.
Sa ramana la ei acolo in Epic Game Launcher daca nu le convine altceva.

Iar toti ceilalti care se iau dupa Epic si incearca sa treaca peste politica Appstore and co, sper sa pateasca exact la fel.