Quote Originally Posted by KurtKnispel View Post
Eu n-am avut probleme niciodată cu C&A,...
C&A ca firma, este ceva fff ciudat. Am mai intrat eu in subiect, chiar si discutii pe fb cu "el jefe", o persoana foarte "speciala". Site-ul lor de jocuri digitale intra in acelsi gray market ca si g2a (cel mai probabil le cumpara din acelasi loc si le pun putin adaos).
Iar acest jocurinoi functioneaza relativ la fel. Le cumpara din alte tari (Starlink spre exemplu e luat din tarile nordice ceva la super pret de dumping) si le vand ei mai departe. Problemele intampinate cu "pandemia" sunt pentru ca nu le iau pe cai oficiale - adica sa dea comanda la distribuitorul oficial si sa le vina transport - astfel ca pot aparea tot felul de intarzieri, pe care nu si le asuma si nici macar nu au bunul simt sa anunte cumparatorul ca va interveni un mic delay la comanda.

Amatorismul de care dau dovada este efectiv penibil. Se vede asta in postarile de pe facebook unde-si fac reclama agresiv pe unele grupuri, iar adminii nu iau deloc masuri (probabil exista ceva incentives pentru ei) iar daca te iei de ei sau de site (cam ca evomag) iti dau report, ti se sterge comentariu sau ti se raspunde in bataie de joc, eventual si cu cateva litere lipsa.
Ah, iar daca totusi nu au ce argumente sa-ti aduca, o baga p-aia cu avocatu si datu in judecata