Quote Originally Posted by Khufu View Post
Degeaba aduci in discutie jocurile mobile, noi vorbim de alt tip de gaming aici. Nu ma afecteaza ce fac ei pe mobile pentru ca rar spre deloc ma mai joc vreun joc pe mobil/tableta, dar tot o mizerie sinistra e aia cu FB login oligatoriu.
Man, no offense, dar chiar vorbesti in necunostinta de cauza. Atat Oculus Quest, cat si Oculus Quest 2 si Oculus Go, fix asta sunt: platforme de gaming mobile. Au chiar Android pe ele... singura diferenta este ca in loc sa-ti ceara cont de Google, iti cer de Facebook.
Quote Originally Posted by Khufu View Post
Come on, sa fim seriosi. Oamenii fug de FB ca dracu de tamaie, a devenit o ghena de gunoi, tinerii nu mai stau pe aceasta platforma laolalta cu bunicii si matusile care pun poze cu cafele.
E clar ca traim in lumi diferite. Eu nu stiu pe nimeni care sa fuga de FB "ca dracu de tamaie" (in afara de tine, acum). Iar asta cu ghena de gunoi, din cate stiu eu ca utilizator zilnic de FB, totul tine de cine iti este in grupul de prieteni. Posteaza cineva gunoi, e out. Block si la revedere. E valabil si pe Twitter. Pe Instagram, TikTok si alte d-astea, chiar nu stau... acelea mi se par chestii for kids and chicks.
Quote Originally Posted by Khufu View Post
Asa ca incheiere, iti dau un exercitiu de imaginatie, daca imi permiti. Tu ai acest site, o platforma dedicata gamingului. Cum ar fi sa iti schimbi politica de sign up, de acum oamenii sa trebuiasca sa isi puna un nume real (chiar si inventat), fara nickname, fara anonimitate si neparat cu poza la avatar, nu orice poza cu cerul albastru sau o masina, poate chiar cu fata unui om. Cati oameni crezi ca ar mai sta aici in conditiile astea, stiind ca exista posibilitatea sa intre in vizorul cuiva si sa trebuiasca sa dea poza cu buletinul pentru a putea ramane in continuare? Cred ca stim amandoi raspunsul.
In caz ca nu stiai, avem peste 500 de oameni care sunt "Registered Users Facebook". Am avut si noi mult timp aceasta optiune. Am scos acum ceva ani metoda pentru ca nu am vrut sa depindem de ei, dar trebuie sa recunosc ca era mult mai facil. Practic la inregistrare nu trebuia sa-ti scrii datele din nou, iti lua automat (desigur, doar ce selectai tu). Mai departe insa, exista o chestie numita GDPR care oricum nu ne-ar permite ce spui tu... sa cerem numele real, poza reala and so on.


Anyway, am inteles, esti impotriva Facebook-ului. In acest caz nu iti iei niciun produs Oculus, care este made by Facebook. Now let's get back to VR, pentru ca la urma urmei despre asta este threadul, nu despre Facebook. Thanks.