Quote Originally Posted by KurtKnispel View Post
...o consolă nu va mai fi trasă jos de alta....
Ba fix asa va fi. Va fi nevoie ca toate jocurile sa mearga si pe lower consoles, ca si pana acum. Asta inseamna ca nu doar rezolutia va fi scazuta pe Series S, asa cum spun ei, dar ca detaliile vor ramane la fel. Vom vedea in curand diferente de absolut tot, de la draw distance pana la calitatea umbrelor, texturilor, nr de poligoane, samd.
Pentru ca asa cum am mai zis, diferenta dintre SS si SX este monumental de mare si efectiv nu are ce cauta o consola mai slaba decat One X, pe lista de console next gen.

Ai rabdare sa iasa true next gen engines, in 1-2 ani, sa vezi atunci ce impact va avea pe acest XSS.

Also, inteleg ca tu consideri ca XSS se adreseaza unei mase demografice formata din copii si oameni fara pretentii. Parerea mea e alta.
Stiu foarte multi care si-au facut precomanda la XSS doar pentru ca e mai ieftin. Iar oamenii aia sunt cei care au precomanda si la PS5 si apoi le vor compara - ca uite bah, acelasi joc multiplatform merge mai nasol pe XSS decat pe PS5.

Exact cum se compara si acum PS4 Pro cu X1S - because stupid people are stupid si au si platforme prin care sa se faca auziti.
Chiar stiu un caz recent (de anu trecut, cred) cu cineva care compara Control pe PS4 Pro vs X1S si zicea "uitati bai ce mizerie ofera Xbox pe consola lor (care nu e base console ca base PS4) si in ce hal arata si merge comparativ cu 'mnezeul consolelor, PS4 Pro - si nu, nu glumesc