Din experienta generatiilor anterioare, daca acum la start sunt jocuri 4K dynamic @60fps stabil (COD, Valhalla, etc), vom avea o generatie 4K nativ@60fps dupa ce vor aparea jocuri optimizate cum trebuie, nu aceste titluri cross-gen. (Which for me... is OK).

Cum spune si bicky, 8K niciodata, iar 4K@120 fps nu cred, cel putin nu pana in 2022 si nu in jocuri complexe.
Suntem in generatia 4K, lumea are TV-uri 4K, in locul lor nici n-as fi marketat mizeria aia cu 8K, este un fals.
Nici un eventual PS5 Pro nu vad sa fie scos la un pret de consola pe segmentul console gaming si capabil de 8K, uitati-va ca sunt jocuri care ingenuncheaza un 3080 in 4K... sunt povesti...

Pana si 120fps mi se pare tras de par, de ce as vrea sa ma intorc 7 ani in urma cu rezolutia doar ca sa am 120 fps... a anuntat cineva vreun nou Quake pe console?
I'm fine cu 60 flawless, ceea ce consolele actuale sunt capabile sa duca fara probleme cu o optimizare decenta. As dori sa vad de la generatia asta efecte mai complexe, lumi mai vii, mai mari si mai imersive, AI-uri care nu mai par retarde... etc, nu niste cifre.