Quote Originally Posted by kkkotto07 View Post
Asta cu checkpointurile ma aduce in pragul nebuniei! E prima data cand joc asa ceva, nu am jucat nimic din serie, si nu stiu daca sunt eu un jucator extrem de prost sau am inceput cu o clasa proasta ca, in pana mea, dupa o saptamana abia sunt la 1-2, towel knight, si nu pot sa-l dovedesc. Cred ca schimb clasa si o iau de la zero ca nu mai pot, vreun sfat cu ce sa reincep? Acum sunt cu Barbarians. Chiar si asa, cu nervii astia, jocul mi se pare superb, altfel il vindeam a doua zi, ma bucur ca nu l-am jucat pe ps3.
Când joci un joc de genul asta, nu te gândești la Skirim, AC etc. Nu au legătura, nu e un joc gen button smasher. 1-2 lovituri, pac un dodge, repoziționare etc. In jocurile Souls, endurance-ul e mai important ca și vitality. Un build mai simplu e sa mergi de exemplu pe pure strength, unde sa ajungi cu vitality pe la 30, endurance 40, strength 40-50 restul nu contează, doar așa in ce consideri. La build-ul asta ca și arma folosești Dragon Bone Smasher după ce îl obții, și vei trece prin ei ca prin brânza. Tower Knight e simplu dacă dai jos rapid arcașii apoi repoziționare obligatoriu la baza picioarelor in spate și 1-2 lovituri la călcâi [emoji23], repoziționare și continuat pana pică. Aici boșii nu au faze in funcție de viața, e la fel de la început pana la sfârșit. Insista sa înțelegi mecanismul din jocurile Souls, chiar merita [emoji106]


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro