Nu stiu de unde ai dedus tu ca am sarit noi in sus ca e OK. Am si zis ca nu mi se pare OK ce face Apple sau Samsung. Era ok daca la un telefon de 1000 de dolari sa scoata castile si incarcatorul si sa il vanda cu 9xx de dolari. Adica de XX dolari sa iti poti lua, daca ai nevoie, incarcator si casti.

Eu ce am spus este ca daca la Apple ai acceptat acest lucru si nu te-a oprit de la achizitie, nu mi se pare fair sa vii si sa te iei de Samsung ca nu au incarcator/casti si nu cumperi S21 din aceste motive. Decat daca ai o afinitate pentru marca X si atunci unora le accepti iar altora nu.

Ca nu iti place camera, pretul, designul lui S21 e de inteles. Nici mie nu imi mai place ce se intampla cu preturi si diferente destul de mici de la o generatie la alta. Cred ca voi ramane la Note 10 + inca 2-3 ani. 7000 de lei pe un telefon mi se pare deja prea mult.

Hai sa nu vorbim de ce copiaza altii de la Apple si de "inovatiile" Apple care apar pe Android cu x ani inainte apoi vine Apple cu un nume pompos si lumea e UAU.

Samsung prin ce a facut acum cu charger si casti s-a aliniat unui trend la care Apple a dat startul si la care se vor alinia din ce in ce mai multi pe viitor urmarind un profit cat mai mare. E un lucru bun? Pentru utilizator nu. Pentru mediu da. Pentru companii ca si profit DAAA! Mi se pare OK ce au facut si Apple si Samsung? NU, pentru ca au pastrat sau marit pretul.

Iar legat de faza cu incarcatoare ca nu iti pasa ca ai chargere, cabluri etc. Chargere pentru Samsung, cabluri USB Type C nu ai? Te stiu foarte TECH GUY. De ce iti pasa de Samsung ca a scos chargerul ca doar ai cabluri/incarcatoare dar de Apple "I don't care" ca a scos charger pentru ca ai cabluri/incarcatoare. Foarte logic.