Quote Originally Posted by MonkY View Post
Sa-l folosesti sanatos! Asa spun si eu: when in doubt, go for the best model! Nu de altceva, dar mai bine sa ai loc de manevra, decat sa regreti vreun feature pe care nu ai cum sa-l adaugi. Bonus: e mai future proof, chiar daca acum cei 12GB RAM ti se par useless.

Sunt mai multe diferente notabile, printre care ecranul cu rezolutie mult mai buna (higher PPI), bigger display, better cameras, bigger battery, more RAM (eu compar 20 Ultra 5G cu 20 5G). Dar pentru mine in alegere cea mai importanta era lipsa microSD-ului. Cardurile de 500GB au ajuns destul de ieftine, si probabil in curand le vor lua cele de 1TB locul. So why not use it?

E adevarat mai bun si din ce-am tot citit nu ar merita banii astia Note 20 avand rata aceea de 60hz. Asa m-am gandit si eu ulterior ca rami pe viitor vor fi mai importanti fiind 12. Eu imi schimb telefonul undeva la 3/4, poate chiar 5 ani daca merge bine, asta ar mai fi fost un motiv in plus pentru acesta, daca tot nu imi cumpar unul prea curand macar sa fie mai bun . S8+ meu mi-a placut foarte mult si inca imi place, dar deja se simte usor ca se misca putin mai greu, mai face figuri uneori la camera, ramasese in urma cu actualizarile. Il voi vinde si mai scot si de acolo niste bani pentru Note.