Quote Originally Posted by Ionutz83 View Post
Repede ti-a ajuns, parca spuneau ca livrarile le vor face prin 29 ianuarie.

Ma mir ca se duce bateria repede, din ce am vazut, ziceau unii pe net ca este cu 30% mai buna autonomia fata de modelul de anul trecut, datorita Exynos-ului 2100 care cica ar fi mai eficient in special pentru ca in sfarsit au renuntat la custom core-urile care le-au bagat prin 2015 si anul acesta au mers doar pe ARM Cortex.

Din ce am vazut, ar trebui sa atingi undeva la 8h SOT (browsing, redare video, poze, social media) pe 120Hz si rezolutie WQHD, ceea ce, pentru un Exynos, este destul de decent.

Cum spunea si MonkY, pune refresh-ul pe 60Hz (dupa mine nu e diferenta asa colosala, am si eu pe S20 FE 5G al sotiei 120Hz si prefer 60Hz pentru extra baterie, iar ea, nici macar nu observa diferenta ), pune luminozitatea pe la jumatate si rezolutia pe FHD+ in loc de WQHD (eu pe S10+ al meu sincer, nu vad nicio diferenta notabila intre FHD+ si WQHD, poate or fi ochii mei defecti ).
Also, daca nu te intereseaza, dezactiveaza AOD (always on display).

A venit repede intradevar , am dat comanda in 17 pe la 23, in 18 l-au dat spre cargus si in 19 a ajuns,deci s-au miscat chiar bine. De la 50% pe vremea cand am scris postul a ajuns acum la 19%, deci per total cu limitarile la mediu ajunge cam 1 zi, deci 60hz, aplicatiile pe fundal inchise tot, FHD+ a fost oricum. Eu am simtit 120hz, cand modifici de la 120 la 60 se simte parerea mea, e mult mai fluent si se misca impecabil dupa parerea mea. In rest telefonul e chiar super, cu husa arata putin mai ciudat asa, dar din experienta mea cu S8 dupa imediat 4 ani fara husa s-a zgariat mult pe spate si nu mai vreau sa se intample la fel si cu asta, deci mai bine asa , am gasit una originala la 120 lei din silicon.



Folosesc ce-i 120hz pe la inceputul bateriei, cand cam incepe sa scada mult o sa-l trec spre 60hz, cred ca e cel mai okay.


Imi pare rau daca am scris gresit, n-am gasit un topic general de samsung sau cel putin n-am vazut unul si am scris aici. O alta intrebare as avea daca aveti careva android 11 si va merge okay, mi-a cerut si mie si am vazut ca e putin cu buguri si nu l-am instalat inca, este okay sa-l bag?