DC are benzi desenate mai bune, desene animate mai bune, seriale mai bune, carti mai bune, si inclusiv JOCURI VIDEO mai bune de la Batman Arkham pana la Injustice. Filmele DC au fost bune din anii 1970-1980 de la primele filme cu Superman si Batman pana prin 2012 cand s-a finalizat trilogia Dark Knights. Dar de cand cu DC Extended Universe au dat-o numai in esecuri "epice" de la Green Lantern, Man of Steel, Batman V Superman , Suicide Squad, Harley Quinn , WW84 si Justice League. Si nici filmele ultra laudate ca Wonder Woman, Aquaman, Shazam si Joker nu sunt cine stie ce.
Cel mai bine e sa citesti benzile desenate care sunt chiar mature si serioase .

Marvel este bun doar in privinta filmelor (majoritatea cam de umplutura) si cel mai mult mi-au placut Iron Man 1, Spider-Man 1, X-Men 1, Thor Ragnarok, Captain America Civil War si Winter Soldier, Guardians of the Galaxy 1, Dr. Strange, Deadpool, Logan, si Infinity War - astea mi s-au parut cele mai bune. Restul sunt usor de uitat sau de trecut cu vederea.

........si cateva animatii din anii 90', in special Spider-Man si X-Men cu care am copilarit si ile vizionam prin anii de gradinita, apoi Iron Man si Fantastic Four in clasa I.

Ca joc, cred ca doar Spider-Man de pe PS4 cu animatii si mecanici inspirate dupa Batman Arkham ar fi notabil.

Am citit si cateva benzi desenate de la Marvel, tocmai originalele din anii 60', dar dupa vreo cateva m-am plictisit, poate pentru ca o dadeau in infantilism.