Single post: Spambox XXL

  1. #10088 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    Mai exista pe forum cineva care foloseste CD-uri mp3 la masina?

    Din Martie folosesc masina prietenei mele, un Polo 2009 iar ea are player-ul stock pe masina.

    Am facut in ultimele doua saptamani 3000 de km cu masina asta si singura muzica pe care am avut-o a fost un CD cu Eros Ramazzotti si unul cu 3SudEst.

    La masina mea am player bluetooth cu tot ce trebuie si cand faceam drumuri lungi, preferam sa ascult carti audio sau muzica aleasa de mine.

    Mi-am downloadat multa muzica/audiobook-uri si am cumparat 10 cd-r verbatim, aseara am scris 4 cu IMGBURN prin optiunea Write Files/Folders to disc.

    Programul m-a intrebat daca vreau sa imi schimbe formatul in ceva pentru audio, ceva legat de Joliet/ISO9xxx, am dat OK.

    CD-ul da eroare in playerul masinii, se aude 2s un zgomot ciudat metalic ca de melodie si se opreste. In XSX nu a functionat insa in Home Cinema merge perfect, Sony N9200.

    Am cautat pe forumuri de la VW si multi spuneau ca ar fi din cauza blank-ului insa nu cred asta, sunt Verbatim cele luate de mine.

    DVD-RW pe care l-am folosit este unul de la un laptop foarte zdruncinat care are nevoie de multe incercari cu bagat/scos disc ca sa il vada insa ma gandesc ca odata ce a terminat de scris cu succes, nu ar trebui sa aiba legatura.

    In viitorul apropiat am de facute cateva drumuri lungi cu aceasta masina si as vrea sa am muzica aleasa de mine, aveti idee cum pot rezolva problema?
    Attached Images Attached Images radio-cd-player-cu-mp3-vw-polo-9n3-2002-2009-8a4bbf17e0458beb10-0-0-0-0-0.jpg scrni2omb.png