Vedem cum va fi, dar observ ca interesul nu este foarte mare. Bine, e si doar un singur premiu, probabil e si acesta un motiv... dar nu putem cere mai mult. Si-asa am fost intrebat daca primim si noi (CG-ul) cate un joc la fiecare concurs. Raspunsul este clar NU, nu primim nimic, o facem strict pt. userii CG si pentru promovarea celor de la Jocurinoi.ro, care observ ca incearca sa vina cu preturi bune pe o piata care oricum e mica in Romania.

Cat despre alegerea castigatorului, sa stiti ca nu e subiectiva, am facut-o apeland la oameni din afara. Cand spun din afara, sunt oameni care nu fac parte din echipa CG, si care nu au participat la concurs. Stiu ca mi s-a adus in atentie ca "nu filmez tragerea la sorti". Well, nu filmez tragere la sorti pentru simplul motiv ca nu e tombola, ci un concurs. Se formeaza un juriu (pe care e bine sa nu-l cunoasteti - pentru a nu putea influenta cu nimic), se alege un entry castigator, si eu il anunt. M-am intrebat si eu cum voi proceda daca fiecare din juriu va alege un alt castigator, dar pana acum, nu a fost cazul. In ambele editii, castigatorul a fost ales in unanimitate.

Si da, are dreptate Antiohh, am incercat sa gasesc subiecte care sa fie funny si pentru ceilalti care nu participa... Dar, vom vedea ce va fi...