Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
Pentru ca...? Nu inteleg, daca esti anti ceva, de ce deschizi o discutie despre acel ceva?
Pentru ca nu suport ca placile video sa se scumpeasca din cauza unor putori care nu vor sa munceasca cinstit , si vor sa faca bani rapid si usor?
Quote Originally Posted by Espiritus View Post
Am luat ICX la $1 și l-am dat la $11 înainte de prăbușirea din 2017. Profit 1100% într-o lună. Din păcate pe atunci eram încă un student pârlit și am investit puțin, dar am făcut bani de un laptop pe care încă îl mai folosesc.
Si costurile de factura?
Realizezi ca acum ajungi sa platesti mai scump pentru o placa video?
Sau din cauza astora ca tine, PS5 costa 5000-6000 lei in magazinele din Romania?

Cand erai student parlit, nu era mai folositor sa te joci la pariuri sportive si poker? Fiindca ai fi castigat mai mult.

Iar placile video si consolele PS5 s-ar fi vandut la preturi normale astazi!



---------- Post added 07-05-2021 at 12:16 ----------

Quote Originally Posted by Se7en Fury View Post
.

Știu prieten care a făcut în jur de 60 de mii USD din minat.
Si eu stiu un amic care a ajuns miliardar dupa ce a facut investitii in colectat rahat lasat de multi laudarosi anonimi pe forumuri.

Oricine e anonim poate sa spuna ca are "prieteni".


Te bagi în niște subiecte la care nu ai habar și tragi și niște concluzii complet ilogice @Alex Khan
Eu nu stiu decat atat:
din cauza astora ca voi s-au scumpit placile video si consolele PS5.
Ar trebui cumva ca toti minerii astia sa sufere consecintele pentru ca au ruinat industria hardware, industria gamingului, si mai ales, economia globala!

Tot ce au acumulat sa le dea guvernelor si industriei hardware.


Eu personal am investit 1400 USD și am vândut la 4500 USD.
1400 DOLARI numai pe placa video sau si factura electrica?