Haideți să vă spun de ce am avut eu probleme. Am cumpărat MK 11 Ultimate pentru PS4 de la Altex. Am făcut redeem la 2 coduri, unul fiind pentru upgrade-ul gratuit la versiunea de PS5. Am instalat jocul de PS4 de pe disc, și-a tras și ultima actualizare. Ieri am realizat că am versiunea de PS4 și nu de PS5 și am început să sap. Am văzut că pot instala gratuit versiunea de PS5. Aparent pentru a jucat versiunea de PS5 trebuie să ai inserat Data disc, nu Play disc (am spus ok). În versiunea de PS5 nu-mi apărea Aftermath și mă punea să-l cumpăr. Am aflat că trebuie să întru în ingame store și că ar trebui să am acolo pack-ul gratuit (subliniez: din store-ul din joc, nu din PS Store). Mi-a apărut MK 11 Ultimate Addon Bundle gratuit și așa am tot ce trebuie (toate Kombat Pack-urile, toate skin-urile și Aftermath). WB a făcut o prostie cu upgrade-ul la PS5.

Celălalt joc este Fifa 21, totul e ok. Am re-verificat și acum am MK 11 Ultimate PS5 și Fifa 21 PS5, nu am nici o dublură de PS4 a jocurilor. Mai luasem Miles Morales Ultimate PS5 și am doar versiunile de PS5 ale jocurilor (Spider-Man Remastered și Miles Morales). Las asta aici poate ajută și pe altcineva. Prostia asta de la MK 11 m-a dat peste cap...