Quote Originally Posted by lucicleric View Post
Intreb si eu fara sa ofensez pe nimeni, dar chiar nu te-ai plictisit sa deschizi thread-uri total random? Chiar traiesti prin prisma forumului? Nu mi-o lua in nume de rau dar este foarte obositor sa tot vezi spam-uri...La finalul zilei cred ca iti atragi mai multa antipatie decat admiratie sau mai stiu eu. Din nou, nu dau cu parul si nici nu vreau sa te ofensezi, dar nu cred ca sunt singurul care are aceasta parere. Spor la joace!
Da, deschid topice in pauzele dintre jocuri , si nu aiurea, ci chiar ma intereseaza subiectul.
  • Ma uit la unde eram in anul 2000 tehnologic vorbind cand multi inca aveam televizoare cu tub, telefoane Nokia, PC-uri cu pentium 4, PlayStation 2 si monitoare CRT , si mijloace de comunicare precum mIRC si yahoo mail. Si majoritatea foloseau bani cash si inca mai foloseau prin telefoane fixe.
  • Apoi la anul 2010 cand aveam LCD-uri cand standardul era rezolutia 1360x720, televizoare 1080 HD, telefoane cu clapeta , computere cu procesoare dual core, placi video de 2GB VRAM si 4-8GB RAM , PlayStation 3, si retele de socializare Yahoo Messanger, Facebook, Hi5. Cardurile abia se raspandisera si erau folosite la cumparaturi si se faceau comenzi online la scara larga.
  • Si acum la 2020 cand majoritatea avem televizoare 4k HDR, monitoare LG 2k,-4k, smartphone-uri de toate marcile cu ecran touch screen si aplicatii multiple pentru comunicare, achizitii si relaxare , computere cu procesoare cu 6 -8 nuclee, 12-16 GB RAM, placi video de 4-6 GB VRAM aplicatii de cloud gaming, si PlayStation 4 PlayStation 5 , si retele de socializare precum Discord, Whats'App, Tik-Tok si Instagram. Nu mai spun ca acum putem plati cu telefonul direct.


E de bun simt sa te intrebi ce vom avea peste 10 ani, iar eu cred ca o sa avem ochelari HoloLens, casti VR, ceasuri inteligente sau bratari cu holograme.
Iar peste alti 10 ani s-ar putea sa ne microcipam cu Neuralink in creier prin care sa comunicam la distanta, sa ne microcipam si mainile pentru a cumpara electronic, ca-n Cyberpunk si sa traim doar in lumi virtuale in timp ce dormim.


Care e fascinat de subiect, sa comenteze on-topic, care nu.....sa-si vada de treaba.