Single post: Ce ne-am cumparat azi - console

  1. #21358 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    1. Nintendo Switch (Joy-Con Neon Red/Blue)
    2. The Legend of Zelda: Breath of the Wild
    3. Super Mario Odyssey

    Datorita faptului ca atat SONY cat si Microsoft au lansat in ultima vreme numai jocul ''Amanat pentru", am considerat ca este momentul sa imi completez colectia de console si de jocuri cu un Nintendo Switch.
    Am stat foarte mult in cumpana stiind ca vine varianta OLED in Octombrie, dar pentru mine August si Septembrie sunt luni moarte si am considerat ca este momentul sa recuperez tot ce am ratat pana acum pe Nintendo Switch.

    Ca si prima impresie, jocurile sunt minunate iar consola este superba.
    Mi se pare doar ca acele Thumbsticks sunt extrem de firave, simt efectiv ca le rup la fiecare atingere .

    Referitor la Nintendo ca si service, i-as plasa intre SONY si Microsoft.
    Evident, nu exista localizare in romana si nici Nintendo eShop (Store) ca la SONY in moneda locala, dar consider totusi ca aceasta consola este oficial suportata in Romania pentru ca:
    1. Ma lasa sa imi fac Nintendo account de Romania.
    2. Chiar daca nu exista Store dedicat in RON, avand account de Romania suntem plasati alaturi de cateva alte tari din Europa de est pe un Store in EUR dedicat acestor cateva tari si numai lor. Este important ca exista si ca nu ma obliga sa stau pe Store de UK/US cu un cont de US/UK.
    3. In pachet a venit manual in limba romana, ceea ce este fantastic.
    Attached Images Attached Images dsc_0079.jpg dsc_0071.jpg dsc_0057.jpg dsc_0053.jpg dsc_0043.jpg