E interesant dar fff limitat - a punctat foarte bine skill up in review, atat plusuri cat si minusuri.

Am jucat ieri vreo 2h si am avansat destul de mult zic eu:

Problema jocului e ca nu este intuitiv ci trebuie sa le faci intr-o anumita ordine, ca sa poti declansa anumite comentarii si actiuni.

Also, pe la inceput, am avut optiuni in dialog cu sotia despre niste chestii care nu se intamplasera inca in joc si abia dupa 2-3 ture s-au intamplat si le-am "aflat", ceea ce mi s-a parut super off.

O alta chestie nasoala rau, mai ales la un joc bazat atat de mult pe dialog, este cat de robotic si nenatural suna tot. Se vede ca erau niste actori intr-o cabina de inregistrari care si-au spus replicile cu intonatie si atat.

Cam ca atunci cand o intrebi pe Siri 2-3 intrebari la rand si nu face legatura cu intrebarile anterioare. Iar asta este horror intr-un joc de genul, unde orice discutie ar trebui sa schimbe cursul naratiunii, cel putin in acel playthrough.

Overall, interesanta ideea si cred ca ar face un film bun dupa scenariul asta si astept cu interes sa continui si sa-l termin, dar fff slab ca joc, de la mecanici, la control, la interactiunea cu obiectele, animatii, trecerea prin obiecte/persoane, samd. Ba chiar uneori nu s-au trigger-uit anumite sunete de la miscari/vorbe, desi animatiile erau.
Dar nu este un joc bun de aventura.