S-au inchis pentru ca si-au dorit foarte mult treaba asta inca de cand au aparut in Romania.
Practic JRC Romania a fost un business care s-a deschis incercand sa se inchida de fapt.

Rar mi-a fost dat sa vad o asemenea indolenta din partea unor angajati.
I-am rugat frumos sa raspunda la telefon de N ori ca eu n-am timp de chat/mail/etc, mi-au spus clar ca nu pot raspunde la telefon desi acel numar exista.
La emailuri mi-au raspuns mereu ce-i drept dar... simplul fapt ca in 2 ani (sau cat au fost in Romania) n-au fost in stare sa repare site-ul ala, spune totul.
Cand le-am dat mail sa ii intreb de ce Dumnezeu nu repara site-ul ca se sperie lumea de placeholdere in limba ceha, raspunsul a fost unul sub nivelul unei bucati de asfalt -> 'nu tine de noi'.
Ok, nu tine de voi, tine de firma mama din Cehia, SPUNETI-LE BA alora din Cehia ca fuge lumea de site-ul vostru ca le apar balarii in limba ceha cu debug pe ecran.

Nope...au preferat sa stea ca niste branze obediente si sa-si ia salariul fara nici o implicare. Doi ani, subliniez inca o data. DOI. Adica 3-1, adica DOI ANI, 24 de luni in care n-au ridicat un deget inspre a se promova.
Fara pic de suflet... JRC Romania pare ca a fost un business la care nu s-a pus deloc suflet. Au tratat compania asta ca pe o firma care produce sireturi de panza..
La toate astea adaugi si faptul ca timp de 2 ani n-au fost in stare sa repare functionalitatea site-ului astfel incat sa poti comanda ca un om normal din cont... trebuia sa dai mereu comanda ca si guest si sa adaugi detaliile...

Le-am dat alt mail si le-am sugerat sa-si faca un cont aici ca MediaGalaxy si 'jocurinoi' ca sa-si promoveze magazinul ca nu stia lumea de ei in Romania, desi in Cehia sunt mare lant de gameshops super super profesionisti si super tari (magazinul meu de casa timp de 6 ani aproape cat am trait acolo).

Concluzia -> un business condus extrem de prost in Romania.
Nu spun 'tipic romanesc' pentru ca urasc cliseul asta, sunt lucruri care se fac foarte bine si la noi.
Spun doar ca daca a existat un model de business destinat 200% esecului in Romania, nimeni n-a putut intrece JRC Romania.

RIP JRC Romania, sa le transmiteti salutari celor de la Plays.. scuze, IGN Romania, care asemenea voua, au avut impresia ca in comunitatea de gaming din Romania poti face business la nivel maratonist, cu angajati submediocrii platiti prost (sau deloc) si cu totala lipsa de interes.

@Gamers.ro, daca ascultati pe frecventa, v-am spus si la telefon si pe email ca nu mai cumpar de la voi nici de 1 Leu (cu bani cash jegosi scosi din bancomate jegoase) daca nu introduceti plata online pe site, in anul 2021, in the name of the ALLMIGHTY & COMPANY.
Tare va doresc sa nu luati masa de Craciun impreuna cu JRC si IGN Romania.