Quote Originally Posted by Encman View Post
Toata lumea are dreptate, de fapt, ar trebui sa fie disponibile si online.
Mentin ce am spus anterior vis-a-vis de stocurile fizice din magazin dar optiunea online ar trebui sa existe. Cum a fost si la precomanda la PS5.

PS: nu inteleg de ce Altex nici acum nu are disponibil online acele bundle-uri de PS5 si sunt doar fizic in magazine. Nu de alta dar nici lumea nu se inghesuie sa le cumpere (afle ce jocuri, sau poate nu vor acele jocuri, ce accesorii sunt si pe la ce magazin, etc). Totodata, revenind la XSX, daca ne este frica de "bisnitarii de ocazie" se poate face, inca o data, cum s-a facut in cazul PS5 si "precomenzile 1 time per user ".. Dar aici poate este de vina si M$ (Xbox nefiind inca lansat in Romania.. nu am idee).

LE: zic sa nu ne scoatem ochii, pana la urma suntem cu totii in aceeasi oala, indiferent de ce dorim sa cumparam. Bine ar fi sa avem de unde cumpara. Ce vremuri am ajuns.. avem bani "de aruncat" si nu avem pe ce. Sau mai degraba unde.
Ironic, alocarea de console este strans legata de vanzarea jocurilor, de aia se fac pachetele respective. Daca Sony vede doar activari de console in Romania, fara vanzari de jocuri, in special titlurile lor, atunci vor reduce cantitatea de PS5-uri care ajung in tara si le vor redirectiona in alta parte.

Pe de alta parte, au lansat o consola noua, dar exclusivitatile s-au lasat asteptate. Micile lansari pe care le-au avut nu au compensat apetitul gamerilor, care se asteptau la continut pe masura hardware-ului.